OA 001 Úvod do Amazon Podnikania

OA 001 Úvod do Amazon Podnikania 3

V tejto úvodnej časti sa pozrieme nato ako ten Amazon vlastne celý funguje. Taktiež akými spôsobmi sa môžu individuálny predajcovia podielať na úspechu firmy Amazon. A celkovo vlastne aké je podnikanie na Amazone.
Nastúp preto na tento vlak s menom Amazon…

Príjemné Počúvanie 🎧


Spomenuté veci v podcaste:

Mini Kurz o Amazon Podnikaní Úplne ZADARMO!Ak by si chcel niekto pozrieť čo všetko obnáša Amazon biznis.

TU môžeš nájsť Ebook o podnikaní na Amazone 3 Overené Modely Podnikania na Amazone, ktorý predstaví 3 najrozšírenejšie modely podnikania na Amazone. Môžeš si ho stiahnuť a preštudovať kdekoľvek, kde práve si.

Jungle Scoutpomocou tohto programu jednoducho zistíš čo sa dobre predáva na Amazone!

Online Akadémiapridaj sa ku komunite Amazon predajcov na Facebook Skupine.

Ahojte, ja vás všetkých vítam pri prvom, resp. druhom podcaste, ktorý sa volá Amazon akadémia a ako už z názvu vyplýva, tento podcast sa bude venovať primárne predaju alebo teda podnikaniu na Amazone, ale takisto celkovo online podnikaniu, budovaniu značky a online marketingu. Ale primárny cieľ tohto podcastu je Amazon. Volám sa Tomáš Hurajt a spolu s priateľkou sme začali podnikať na Amazone v roku 2016, nejako tak v začiatku roku 2016 s tým, že mali sme nejaké kamenné predajne, mali sme ešte zamestnancov v tej kamennej predajni, takže sme tam chodili my, v podstate tam sme sa učili, tam sme mali kopec času na štúdium a učenie sa o Amazone. Striedavo sme predávali na Amazone, hovorím striedavo, pretože sme vyskúšali medzitým rôzne modely podnikania.

 

Tí čo máte ebook už viete, že vlastne tam v tom ebooku som popisoval rôzne typy alebo teda rôzne formy podnikania na Amazone, takisto sme vyskúšali eBay, Etsy a to sú také tie najväčšie platformy predajné, no a toto by som sa vám snažil priblížiť v tomto podcaste. Prečo som sa rozhodol vytvoriť takýto podcast? Je to primárne preto, lebo keď som hľadal nejaké zdroje na Slovensku, tak bolo ich veľmi málo. Myslím si, že takéto hodnotné informácie si zaslúžia byť aj v slovenčine, tak by som to povedal asi. Primárne informácie sme čerpali z Ameriky, kde vlastne veľa ľudí sa tomu venuje, ale veľa ľudí má aj platené kurzy alebo takých tých zadarmo alebo teda free kontentu, free obsahu bolo málo, no a myslím si, že formou podcastu je to vynikajúca forma, kde vlastne vstrebávate všetky tie informácie počas nejakej inej činnosti.

 

Čiže ten podcast myslím, že bude veľmi využiteľný na takéto vstrebávanie vedomostí počas šoférovania, počas športu, počas akejkoľvek činnosti. To už viete vy. No a ako môžem prispieť k tomuto podcastu? Myslím si, že sme si preskákali veľa vecami spolu s mojou priateľkou Silviou, no a toto sa vám budem postupom času snažiť priblížiť. Neskôr nahráme určite aj podcast alebo teda epizódu jednu o našom príbehu a myslím si že veľmi zaujímavé veci sú tam, sa tam diali, no a verím, že aj vy si z nich zoberiete nejaké ponaučenie. Čo môžete očakávať od tohto podcastu? Také tie základné informácie o Amazone, ktoré tam budem poskytovať, tipy o Amazon predaji, ktoré fungujú a ktoré sú overené, takisto share failov ako som už spomínal, takých tých „failov“, z ktorých sa môžete poučiť. Veľmi ťažké je na Amazone sa vyfailovať úplne, že ideš do dlhov.

 

To potom vysvetlím neskôr. Takisto budem zdieľať novinky o Amazone, na Amazone prebiehajú stále zmeny, nedávno takisto zmenil sa vyhľadávací algoritmus. Treba držať krok s Amazonom, a to znamená, že treba všetky tie novinky, ktoré vychádzajú, tie zmeny, ktoré sa tam dejú, tak aj toto je podstatná časť tohto podcastu alebo teda tejto celej akadémie. Je to vlastne časť, kde zdieľame tie také tie zmeny na Amazone. Takisto budem tu mať zaujímavých hostí, primárne to budú predajcovia na Amazone, ale aj ostatní, ktorí môžu prispieť napríklad k budovaniu značky a ako si vytvoriť dizajn, napríklad fotografov atď. Všetko to, čo budem potrebovať pre predaj na Amazone. Nechcem takisto aby to bolo iba o Amazone, budeme zabŕdať aj do ostatných tém z online sveta, čiže ako som už spomínal napríklad tá fotografia, napríklad to budovanie značky, grafika atď.

 

Začíname budovať komunitu, snažíme sa urobiť v prvom rade asi takú Facebook skupinu, Instagram takisto a sociálne siete celkovo. A taký ten primárny záchytný bod bude www.onlineakademia.sk, čo je webová akadémia, kde bude vlastne tento podcast, budú tam transcripty, bude tam veľmi super vymakané vyhľadávanie, kde si môžete vyhľadať informácie o Amazone, veľmi jednoduché, bude to v slovenčine, čiže ľudia, ktorí začínajú s angličtinou alebo teda neveria si toľko že by sa mohli učiť v angličtine môžu sem prísť, vyhľadať si informáciu, nájdete to v podcastoch. No a v podcastoch nemyslím len v zvukovej forme ale takisto budú fungovať transcripty k podcastu, to znamená prepísaný text tejto zvukovej nahrávky. Čiže vy môžete prísť na stránku, niečo hľadáte, niečo riešite ohľadom Amazonu, ohľadom online podnikania, dáte do vyhľadávača, tým pádom ten vyhľadávač vám vyhľadá vo všetkých transcriptoch podcastov.

 

To znamená, že ak sme sa o tom v tomto podcaste niekedy bavili, viete si to vyhľadať. Viete si to vyhľadať, hodí vás to tam, bude tam prelinkovanie, budú tam tooly napríklad, ktoré budete potrebovať atď. Čiže viete sa dostať veľmi rýchlo k informáciám. Keď už som spomenul tie tooly, budeme sa venovať aj jednotlivým programom, ktoré budú potrebné pre štart na Amazone. Samozrejme, dá sa to bez toho, ale poviem to takto, neodporúčam to, trvalo by to večnosť a v dnešnom svete naozaj tie tooly alebo teda tie programy potrebujeme na ten štart. Je to oveľa jednoduchšie, je to proste sto a jedna. Potrebujeme tooly, hotovo, vybavené! Nebavím sa s vami o tom ďalej. Dĺžka podcastu nie je nejako určená, samozrejme, keď tu budeme mať nejakých hostí, tak to bude trvať dlhšie možno, keď budeme mať nejaké takéto sólo dajme tomu nahrávanie, tak to bude možno kratšie.

 

Ďalšia skvelá vec, ktorá bude na stránke, je hlasové nahrávanie k podcastu, to znamená, že ktokoľvek kto príde na túto stránku a bude ho zaujímať tento podcast, aby to bolo také interaktívne, tak bude možné nahrať nahrávku priamo mne. Ja tu nahrávku buď pustím alebo si ju iba prečítam a odpoviem na ňu priamo v podcaste. Čiže budú také epizódy, kde budem vlastne iba odpovedať na vaše otázky, čo je úplne podľa mňa super a čím skôr tam takú otázku pridáte, uploadnete, nahráte, tak tým je väčšia šanca, že na ňu odpoviem, pretože na začiatku bude, nerátam s tým, že bude nejako mega veľa nahrávok a tým pádom bude väčšia šanca, že na ňu odpoviem. Samozrejme to bude primárne o podnikaní na Amazone, ale takisto sa môžete pýtať na čokoľvek. Ak budem vedieť odpovedať, tak budem odpovedať, ak nebudem vedieť, tak poviem, že neviem.

 

A nakoniec prečo práve Amazon a aké sú výhody podnikania na Amazone, hlavne teda v Európe? My sme podnikali aj v Amerike aj v Európe, vieme to porovnať. Tie trhy sú trošku iné, musím povedať, že v Amerike je taká väčšia už plnka teraz v týchto časoch, no ale musím povedať, že Európa, tým, že vlastne je tam viacej štátov a Amazon funguje vlastne v Anglicku, Nemecku, Španielsku, Francúzsku, Taliansku, tak vlastne tieto všetky štáty keď dáte dokopy, tak je tam asi cca 500 miliónov ľudí na tej platforme Amazon. Sú tam zvyknutí nakupovať, jednoducho dokážete osloviť 500 miliónov ľudí. Je to niečo neuveriteľné. Keď si to tak porovnáte s podnikaním s nejakým e-shopom, ktorý začínate tu, dobre dajme tomu, že máte víziu, že pôjdete potom nejaké okolité krajiny – Poľsko, Maďarsko, Čechy, stále je to proste nič oproti Amazonu, kde je fakt tých 500 miliónov zákazníkov v Európe.

 

Ďalšia dôležitá vec, tí zákazníci, ktorí sú tam, tak oni sú zvyknutí na ten Amazon, oni chodia nakupovať na ten Amazon, veria Amazonu, to znamená, že nemusíte si budovať nejakú dôveru, jediné čo musíte je vybudovať si značku v rámci toho Amazonu na tej platforme. Ďalšia dôležitá vec, tí zákazníci, ktorí tam chodia majú tzv. linknuté karty, čiže majú vlastne uploadnutú kreditku alebo debetnú kartu na Amazone priamo tam, to znamená, že oni sú overení, čiže žiadne nejaké prekážky, nejaké bariéry v tom nákupnom procese nevznikajú. Oni tam prídu, ak sa váš produkt tým zákazníkom páči kúpia ho doslova na jeden klik. Určite ste o tom počuli a funguje tam aj predaj na jeden klik, čiže všetko je pripravené, ten zákazník iba príde, klikne a už to tam je. Takisto ďalšia výhoda Amazonu je, že majú skvelý customer service.

 

Potom treba povedať, také tie základné modely podnikania na Amazone, pretože väčšina ľudí si myslí, že na Amazone predáva iba Amazon ich produkty. Nepredáva iba Amazon, predávajú tam aj tzv. vendori. To sme napríklad my, ktorí prídeme na tú platformu a ktorí zaplňujú v podstate tú platformu. My sme predajcovia, predávame náš produkt ale predávame ho prostredníctvom Amazonu. Samozrejme aj Amazon tam má svoje produkty, ale tým chcem povedať, že je to možné. Lebo veľa ľudí si myslí, že toto vôbec nie je možné, že na Amazone predáva iba Amazon, tam je plnka, tam sa to nedá, dá sa to. Môžete tam ako človek, ktorý si dneska založil firmu, má nejaký produkt, dokonca ani nemá ten produkt, on si ho vyhľadá. Prejdeme celým tým postupom a na konci bude to, že budete mať váš produkt na Amazone. A predávate ho zákazníkom.

 

Takže to by bol taký základný prehľad o Amazone a celkovo o Amazone ako platforme, ako funguje. Chcel som to spraviť v podstate takýmto spôsobom, že ísť na vás trošku zľahka, poskytnúť na začiatok hlavne také tie základné informácie o Amazone, aby ste si vytvorili svoj obraz o tejto platforme. A aby ste sa rozhodli, že či vás to zaujalo, či vás to nezaujalo a ďalšia časť bude o tom, ako práve aj ty môžeš predávať pomocou Amazon platformy svoje produkty po celom svete. Verím, že som vám poskytol taký ten základný prehľad o Amazone a uvidíme sa pri ďalšej časti. Vlastne počujeme. Veľa šťastia, ahojte!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *