7 tipov ako zlepšiť CashFlow (a aj Amazon podnikanie)

V najnovšej epizóde Online Akadémia Podcastu sa budeme venovať Amazonu a konkrétne tomu, ako zlepšiť cashflow a tým pádom aj celkovo Amazon podnikanie.

Pre tých, ktorí už poznajú Amazon podnikanie dobre, je jasné, že cashflow veľmi ovplyvňuje podnikanie na tejto platforme. Pri predaji fyzických produktov sú cashflow, obrátkovosť tovaru a marža extrémne dôležité, dokonca aj v prípade, že sa produkt začne predávať veľmi dobre.

Najskôr sa však pozrime, čo vlastne znamená cashflow. Samozrejme, takmer každý podnikateľ si myslí, že vie, čo to znamená. No naozaj tomu tak je?

Cash flow predstavuje tok peňazí z a do spoločnosti, teda rozdiel medzi príjmami (tržby, resp. to, čo zákazník zaplatí na Amazoni) a výdavkami (úhrada záväzkov, ktoré vo väčšine prípadov zahŕňajú nákup tovaru) spoločnosti. Sledovanie cash flow je mimoriadne dôležité pre firmu, aby sa nedostala do finančných problémov z dôvodu nedostatku hotovosti. Ukazovateľ cash flow hovorí o likvidite a solventnosti firmy. Nie všetky výnosy spoločnosti v podvojnom účtovníctve sú totiž jej príjmami a nie všetky náklady sú výdavkami. Preto môže aj na prvý pohľad zisková firma mať problémy s hotovosťou.

V jednoduchosti povedané, aj keď si vypočítate maržu a zisk správne, môžete mať problémy s hotovosťou. To je prekérna situácia, najmä pri Amazon podnikaní, kde máte pred očami, ako vám uniká možný zisk z predaja produktov.

Pri cashflowe je dôležité pochopiť najmä časový rozdiel medzi nákupom tovaru pre váš Amazon biznis (tj. odoslaním platby za tovar) a skladovaním a predajom tovaru.

Tu je niekoľko TIPOV ako cashflow zlepšiť:

  • Dohodnutie si lepších podmienok s výrobcom
  • Dohodnutie si lepších podmienok s prepravcom
  • Alibaba Payment Terms 30/60
  • Nájsť si lokálneho výrobcu
  • Využiť firmy ako Payoneer alebo Payability
  • Zlepšiť predaje – a tým obrátkovosť tovaru a tým CashFlow
  • Zlepšiť konverziu listingu

Tieto tipy rozoberám v podcaste, takže kto nepočul a číta toto tak šup šup – zapnite si túto epizódu.

Ďalšia možnosť, ktorú máte je spomaliť.

Jednoducho nebyť taký agresívny v launchovaní nových produktov a roztočiť hlavne existujúce.

Tak verím, že celkovo cashflow alebo aj samotné Amazon podnikanie je vám teraz taký trošku jasnejší a tiež že moje tipy vám pomôžu v naštartovaní tohto online biznisu.

Nezabudnite sa tiež prihlásiť do Online Kurzu o Amazone ZADARMO!

Príjemné Počúvanie prajem.

Ďalšie zdroje k Amazon podnikaniu:

Kompletný Online Kurz o podnikaní na Amazone – pre tých, ktorí nechcú strácať čas a rovno ísť na vec a začať budovať svoj vlastný biznis. Kurz ťa postupne prevedie každým krokom a detaile vysvetlí všetko čo potrebuješ vedieť.

YouTube Kanál – Cenné návody ako prekonať prekážky v Amazon podnikaní. Taktiež vo videách rozoberám rôzne možnosti online biznisu v dnešnej dobe.

Online Akadémia – pridaj sa ku komunite Amazon predajcov na Facebook Skupine

Amazing Brand Agentúra – Agentúra pomáhajúca podnikateľom s biznisom na Amazone

Alibaba Payment Terms 30/60

Pomáham Slovákom presadiť sa vo svete!

#TomášHurajt #OnlineAkademia #onlinekurz