Zdroje

Pri podnikaní na internete sa nevyhneme používaniu rôznych pomôcok a programov, ktoré nám celé online podnikanie veľmi uľahčujú.

Rozhodol som sa tu v Online Akadémií sprístupniť tie najlepšie z nich. Všetky programy, ktoré sem pridám sme osobne využívali a testovali pre naše Amazon FBA podnikanie. Ponúkam Vám teda môj osobný názor na tieto pomôcky. Niektoré sú platené iné zase úplne zadarmo. Tie ktoré sú platené väčšinou zahrňujú nejakú formu zľavy alebo testovacie obdobie zadarmo. Budem sa snažiť pre Vás vybaviť čo najlepšie výhody pre všetky tieto pomôcky.

Helium10 je skvelý pomocník pre vaše online podnikanie na Amazone

Helium 10

Toto je nástroj, ktorý patrí do skupiny "must have" pre podnikanie na Amazone. Ak sa rozhodnete, že do Amazon biznisu idete naplno - tento nástroj by určite nemal chýbať vo Vašom arzenály.

 

Navyše mám pre Vás zľavové kupóny, ktoré môžete uplatniť pri nákupe tohto skvelého nástroja:

TOMASHURAJT50 - kupón na 50% zľavu na prvý mesiac používania

TOMASHURAJT10 - kupón na 10% zľava pre ostatné mesiace používania.

Jungle Scout je starý dobrý nástroj pre Amazon podnikanie. Pomôže s prieskumom kľúčových slov alebo s vyhľadávaním nových produktov.

Jungle Scout

Jungle Scout Rozšírenie – Program ktorý Ti povie koľko sa daný produkt predáva / predával, ako sa hýbala cena a veľa iných dôležitých údajov pre výber správneho produktu na predaj na Amazone.

Jungle Scout Web App – Tento tool je trošku viac komplexný. Nemusíš blúdiť po Amazon stránkach a kategóriach aby si našiel produkt. Web App umožňuje vyhľadávanie produktov podľa rôznych parametrov ako napr. kategória, cena, mesačný predaj, atď.

Canva je skvelý nástroj pre tvoje online podnikanie

Canva.com

Canva je online nástroj na tvorbu grafických dizajnov a vizualizácií. Je vhodný pre jednotlivcov i firmy a poskytuje širokú škálu šablón a nástrojov na úpravu obrázkov a textu.

Canva je ideálny pre Amazon FBA podnikanie, pretože umožňuje rýchlo a jednoducho vytvárať profesionálne vyzerajúce obrázky pre sociálne siete, reklamy, prezentácie a iné potreby. Podnikatelia môžu využiť Canvu na vytváranie loga pre svoje podnikanie, na tvorbu reklamných bannerov alebo na úpravu fotografií pre svoje webové stránky. Jednoducho všetko čo správny Amaozn predajca potrebuje.

Canva je jednoduchý nástroj na použitie a umožňuje ušetriť čas a peniaze tým, že umožňuje tvorbu kvalitných vizualizácií bez potreby mať špeciálne grafické zručnosti.

Fiverr je skvelá platforma na hľadnie pomoci pre Amazon podnikanie

Fiverr

Platforma na ktorej nájdeš šikovných ľudí, ktorí Ti pomôžu s výzvami Amazon biznisu. Na Fiverr si napríklad môžeš dať vytvoriť logo za 15$ alebo vytvoriť listing za 25$. Skvelý zdroj celej armády odborníkov!

Keyword Inspector pomáha vylepšiť kľúčové slová čo je veľmi dôležité pre vaše Amazon podnikanie

Keyword Inspector

Toto je tool ktorý je ZADARMO a pomôže Ti s prieskumom kľúčových slov. Keyword Planner používame často pri tvorbe PPC kampaní v kombinácií s programom na prieskum kľúčových slov určeným priamo pre Amazon kľúčové slová. Nie je to hlavný nástroj, ktorý by ste mali používať ale v tvojom online podnikaní si určite nájde svoje miesto.

MerchantWords je nápomocný pri podnikaní na Amazone. Aj akékoľvek iné online podnikanie potrebuje správne kľúčové slová.

MerchantWords

Tento program Ti pomôže nájsť stovky kľúčových slov pre Tvoj produkt a PPC kampane. Celkom vhodné pre online podnikanie, nie? Program funguje od roku 2002 a odvtedy nazbieral obrovské množstvo údajov z Amazonu, ku ktorým teraz môžeš mať prístup aj ty!.

Veľká výhoda tohto programu je, že dokážeš vyhľadať kľúčové slová na ktoré sa rankujú Tvoji konkurenti!

S Online Akadémiou získaš zľavu na tento program 21$

Podnikanie na Amazone sa nezaobíde bez poriadnych kľúčových slov.

Google Keyword Planner

Google Keyword Planner je bezplatný nástroj spoločnosti Google, ktorý slúži na navrhovanie a plánovanie kľúčových slov pre reklamy v rámci služby Google Ads.

Jeho hlavným účelom je pomôcť reklamným agentúram a inzerentom vybrať najvhodnejšie kľúčové slová pre svoje reklamy tak, aby boli čo najefektívnejšie a zároveň čo najrelevantnejšie pre cieľové publikum. Google Keyword Planner poskytuje informácie o návštevnosti kľúčových slov, ich cenách a ďalších užitočných údajoch, ktoré môžu pomôcť pri rozhodovaní o tom, ktoré kľúčové slová sú pre reklamnú kampaň najvhodnejšie.

Je to užitočný nástroj pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoje online marketingové aktivity a získať väčšiu pozornosť od svojich cieľových skupín. V rámci svojho podnikania sa tak môžu lepšie zamerať na svoj cieľový trh.

CamelCamelCamel na lepšie pochopenie trhu a na zistenie, kedy sú ceny produktov vhodné na nákup alebo predaj. To im môže pomôcť v lepšom rozhodovaní o svojom podnikaní na Amazone.

Camel Camel Camel

Nástroj pre zistenie histórie BSR – best seller ranku. V podstate tento nástroj “čekne” históriu produktu ako sa predával a za koľko. Celkom užitočné, čo povieš?

Online podnikanie bez google trend nie je ani podnikanie

Google Trends

Google Trends je bezplatný nástroj spoločnosti Google, ktorý umožňuje sledovať a porovnávať vyhľadávacie dotazy v rámci Googlu.

Môže byť veľmi užitočný pre firmy, ktoré chcú získať prehľad o tom, ako sú ich produkty alebo služby populárne v rôznych časových obdobiach alebo v rôznych geografických oblastiach. Vďaka Google Trends môžu podniky lepšie pochopiť, čo je pre ich cieľové skupiny zaujímavé a čo by ich mohlo zaujímať v budúcnosti.

Pre svoje online podnikanie môžete tiež zistiť, aké kľúčové slová sú pre vyhľadávanie ich produktov alebo služieb najčastejšie používané a na základe týchto informácií upraviť svoje online marketingové aktivity. V rámci svojho podnikania tak môžu lepšie cieliť na svoje cieľové trhy a zlepšiť svoje výsledky.

Potrebuješ pomôcť s konrétnym Amazon problémom?