Dnes máte možnosť sa dozvedieť odpovede na vaše otázky o Amazone. Vybral som niekoľko dôležitých otázok, na ktoré sa pokúsim poskytnúť jasné odpovede.
Mnohé z týchto otázok prišli z našej Facebook skupiny Online Akadémia by Tomáš Hurajt. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa pýtajú verejne, aby sa aj ostatní mohli dozvedieť viac o problematike. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť Petra Puchomírskeho, ktorý je veľmi aktívny a verím, že napreduje vo svojom Amazon biznise.
1. Môžem si založiť účet na Amazone bez toho, aby som platil 40 USD?
Áno, je to možné. Pri registrácii účtu si môžete zmeniť typ účtu. Môžete zvoliť individuálny účet. Ak narazíte na ťažkosti pri zakladaní, môžete to urobiť aj neskôr a peniaze vám následne vrátia. Odporúčam začať s individuálnym účtom, pretože proces registrácie sa môže predĺžiť. Medzitým sa môžete venovať iným záležitostiam týkajúcim sa vašich produktov.
2. Potrebujem firmu, aby som mohol predávať na Amazone?
Áno, minimálne potrebujete živnosť. Je nutná pri registrácii. Potrebujete aj výpis z firemného účtu na overenie. Keďže prvé príjmy musíte zdaniť, potrebujete mať buď živnosť, s.r.o., alebo inú formu firmy.
3. Aké dokumenty alebo údaje potrebujem pri založení účtu?
Na registráciu budete potrebovať všetky svoje osobné údaje, ako meno a adresu. Takisto potrebujete informácie o firme, ako adresa a IČO, ako aj občiansky preukaz alebo pas. Najčastejšie je potrebný aj bankový výpis.
4. Ako importujete produkty?
To je komplexnejšia otázka. V jednoduchosti, je potrebné zorganizovať spoluprácu medzi výrobcom alebo dodávateľom, prepravcom a Amazonom tak, aby sa tovar bezpečne dostal do skladov.
5. Aké „warning stickers“ používate?
Toto bola otázka v skupine. FBA sklady majú rôzne pravidlá a niektoré vyžadujú označenie pre balíky, ktoré vážia viac ako 15 kg. Počas pandémie Covid-19 sa tieto pravidlá mohli sprísniť z dôvodu manipulácie s tovarom.
6. Ako riešite inšpekciu prvej objednávky na Amazone?
Máte niekoľko možností, ako nájsť firmu, ktorá sa o to postará. Môžete využiť čínskeho agenta, ktorý vám môže pomôcť nájsť dodávateľov a zorganizovať celú logistiku.
7. Ako funguje Jungle Scout program?
Jungle Scout je nástroj na zisťovanie dopytu. Existujú dva hlavné typy tohto programu.
8. Musím vedieť po anglicky?
Nie, znalosť angličtiny nie je pri Amazone takmer vôbec potrebná. Ak si s niečím neviete rady, Online Akadémia je tu pre vás.
Ďalšie zdroje k Amazon podnikaniu:
Kompletný Online Kurz o podnikaní na Amazone – pre tých, ktorí nechcú strácať čas a rovno ísť na vec a začať budovať svoj vlastný biznis. Kurz ťa postupne prevedie každým krokom a detaile vysvetlí všetko čo potrebuješ vedieť.
YouTube Kanál – Cenné návody ako prekonať prekážky v Amazon podnikaní. Taktiež vo videách rozoberám rôzne možnosti online biznisu v dnešnej dobe.
Online Akadémia – pridaj sa ku komunite Amazon predajcov na Facebook Skupine
Amazing Brand Agentúra – Agentúra pomáhajúca podnikateľom s biznisom na Amazone
Pomáham Slovákom presadiť sa vo svete!
#TomášHurajt #marketplaces #amazon