Ako začať podnikať na Amazone? Kľúčom k úspechu sú aj kľúčové slová!

Hľadáte praktické rady, ako začať podnikať na Amazone? Jednu zásadnú pre vás máme - určite venujte pozornosť kľúčovým slovám. Tie totiž zohrávajú dôležitú úlohu a vedia do veľkej miery ovplyvniť váš úspech!

Jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali spraviť pred spustením podnikania na Amazone, je práve analýza najvyhľadávanejších kľúčových slov. Tá vám prezradí, po akých produktoch je dopyt. Na základe výsledkov tejto analýzy si dokážete zvoliť výrobok, ktorý má veľký potenciál na úspech.

Samozrejme, postupovať môžete aj opačne – najprv si zvolíte produkt a až potom k nemu napasujete vhodné kľúčové slová. V takom prípade ale hrozí, že výrobok nebude úspešný. Jednoducho, zistíte, že ľudia ho veľmi často nehľadajú a neviažu sa k nemu populárne kľúčové slová. Kvôli tomu sa vám bude predávať oveľa ťažšie.

ako začať podnikať na Amazone

Čo je najdôležitejšie pri prieskume kľúčových slov:

  • Vedieť ako fungujú kľúčové slová na Amazone
  • Manuálne si pozrieť a skontrolovať kľúčové slová
  • Program na analýzu kľúčových slov
  • Implementovať kľúčové slová do Amazon listingu (inzerátu)

Manuálna kontrola

Do vyhľadávača na Amazone si môžete napísať kľúčové slová, ktoré sa viažu k nejakej skupine produktov. Na základe odporúčaných vyhľadávaní uvidíte, aké výrazy ľudia najčastejšie hľadajú.

Takýmto spôsobom môžete skontrolovať viacero kľúčových slov. Ale bohužiaľ iba jedno po druhom.

Takýto spôsob je zdĺhavý a nepresný. Nepovie vám napr. koľko ľudí dané kľúčové slovo vyhľadáva za mesiac. A tiež neviete jednotlivé slová medzi sebou porovnať.

Program na analýzu kľúčových slov

Efektívnejším riešením je použiť program, platený alebo zadarmo, ktorý slúži na analýzu kľúčových slov. Ten vám presne ukáže, koľko ľudí vyhľadáva dané produkty.

Praktický tip: Pri porovnávaní viacerých produktov sa zamerajte na to, koľko kľúčových slov sa k nim viaže. Čím viac ich je, tým lepšie. Váš výrobok sa totiž bude môcť zobrazovať vo viacerých rôznych vyhľadávaniach.

Na analýzu kľúčových slov odporúčame program Helium 10 alebo Jungle Scout. Oba sú podobné a presne vám ukážu, koľko ľudí vyhľadáva konkrétne kľúčové slová na Amazone.

Naša rada: Program Helium 10 je veľmi presný a komplexný nástroj. Pri začiatkom podnikania je tento nástroj podľa môjho názoru nevyhnutnosťou.

Ak chcete analýzu kľúčových slov zveriť profesionálom, obráťte sa na našu Amazon agentúru, ktorá takéto analýzy robí na dennej báze – www.amazingbrand.sk/analyza-klucovych-slov/

Na záver

Ak sa chcete pustiť do podnikania na Amazone tak iba za pomoci relevantných nástrojov. Pomocou napr. Helium10 zistíte presne, ktoré kľúčové slová budú vhodné pre váš konktrétny produkt.

Môžete sa spoliehať aj na váš úsudok a slovíčka si jednoducho iba vybrať, avšak neodporúčame to. Komplexná analýza kľúčových slovje veľmi dôležitá a pomôže Vám naštartovať predaj Vášho produktu hneď od začiatku.

Nauč sa celý proces Amazon podnikania

Ak chceš začať budovať svoj vlastný online biznis si na správnom mieste! Náš online kurz Ťa dostane z bodu 0 do úspešného začiatku predaja na Amazone. Informácie sú extrémne dôležité ak chceš vedieť ako začať podnikať na Amazone. Okrem iného sa v kurze naučíš aj ako si urobiť vlastnú analýzu kľúčových slov pre Tvoj prvý produkt.

Ako predávať na Amazone - online kurz

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *