Podnikanie na Amazone: Ako zabezpečiť, aby dovoz z Číny prebehol hladko?

Využívate pri online podnikaní na Amazone dovoz z Číny? V takom prípade by ste určite nemali podceňovať inšpekciu tovaru. Poradíme vám, na čo konkrétne si dávať pozor.

Prečo je vlastne inšpekcia tovaru taká dôležitá? Pri objednávaní z Číny sa neraz stáva, že produkty nemajú ideálnu kvalitu. Pokiaľ si ich necháte rovno naskladniť a začnete ich rozosielať zákazníkom bez toho, aby ste si ich vopred preverili, riskujete poškodenie mena vašej značky. Ak sa totiž nekvalitné výrobky dostanú k zákazníkom, získate zlé recenzie. Tie môžu významne zasiahnuť vaše Amazon podnikanie.

Dovoz z číny a podnikanie na Amazone

Na ktoré aspekty je potrebné dávať pozor?

  • Kontrakt s výrobcom alebo dodávateľom
  • Inšpekcia tovaru
  • Výber inšpekčnej spoločnosti
  • Druhy (typy) inšpekcií
  • Čo je súčasťou inšpekcie tovaru
  • Platba za inšpekciu

Kontrakt s dodávateľom

Pri dohadovaní podmienok s čínskym dodávateľom do zmlúv zakotvite podmienku, že keď vykonáte inšpekciu a zistíte nedostatky, má povinnosť na svoje náklady chyby odstrániť. Respektíve, ďalšiu inšpekciu bude hradiť on.

Dovoz z Číny a inšpekcia tovaru

Inšpekciu tovaru si viete vykonať aj sami. Avšak, v takom prípade si musíte posielať produkty k sebe do skladu alebo domov. Ak riadite svoje Amazon podnikanie na diaľku, výhodnejším riešením je zveriť kontrolu do rúk skúsenej spoločnosti, ktorá sa zameriava na inšpekcie tovarov. Tá priamo v Číne vykoná rôzne skúšky a pošle vám detailný report.

 

Praktický tip: Ak budú pri kontrole zistené nedostatky, report od inšpekčnej spoločnosti viete použiť aj ako dôkaz pre dodávateľa.

Výber inšpekčnej spoločnosti

V Číne pôsobí veľa skúsených inšpekčných spoločností. Stačí pohľadať na Googli. Ktorú si však vybrať? Najlepším riešením je nechať si vypracovať cenové ponuky od viacerých. Na základe nich si potom ľahko zvolíte tú správnu.

Naša rada: Pri zadávaní dopytu na cenovú ponuku uveďte, kde sa nachádzajú vaše produkty. Inšpekčná spoločnosť tak bude pri cenotvorbe zohľadňovať aj prípadné náklady na cestu.

Druhy inšpekcií

Inšpekčné spoločnosti obvykle ponúkajú buď kompletné, alebo čiastočné inšpekcie. Prvý menovaný typ odporúčame využiť v prípade, že dovoz z Číny od daného dodávateľa využívate prvýkrát.

Čiastočné inšpekcie sú vhodné pri väčšom objeme tovaru, prípadne, ak ste s daným výrobcom už spolupracovali a dôverujete mu.

Čo je súčasťou inšpekcie?

V rámci inšpekcie odborník preverí stav balenia, kvalitu tlače, EAN kódy a kvalitu samotného produktu. V reporte by vám mal poslať detailné fotky.

Zapamätajte si: Ak si objedávate čiastočnú inšpekciu, s výrobcom aj inšpekčnou spoločnosťou si dohodnite, aké percento produktov musí spĺňať stanovené podmienky, aby bola kontrola úspešná.

Platba za inšpekciu

Platbu pre inšpekčnú spoločnosť odporúčame vykonať prostredníctvom PayPal. Vždy je dobré rozdeliť ju napríklad na 2 časti. Jednu uhraďte ako zálohu pred vykonaním kontroly, druhú až po tom, ako dostanete report.

Investícia do inšpekcie tovaru sa tak rozhodne oplatí. Ušetrí vám veľa potenciálnych ťažkostí a dovoz z Číny pre vás nebude synonymom problémov.

Ako teda úspešne zvládnuť dovoz z Číny?

Snažte sa eliminovať riziko čo najviac. Napríklad tým, že nájdete viacero vhodných výrobcov alebo dodávateľov z Číny a vyberiete toho najlepšieho. 

Buďte organizovaní, všetko si zapisujte. Vďaka tomu sa budete môcť vrátiť k inému dodávateľovi ak ten prvý z nejakého dôvodu zlyhá. Taktiež pri ďalšom produkte už budete mať databázu výrobcov a bude to pre Vás jednoduchšie a efektívnejšie.

Nebojte sa tiež využívať služby platforiem. Sú tu predovšetkým na vašu ochranu. No a v neposlednom rade – ak si nie ste istý nejakým krokom, poraďte sa s odborníkom. Chyby v tomto biznise sa tvrdo trestajú a mali by ste si byť na 100% istý všetkými krokmi.


Držím palce!

Nauč sa celý proces Amazon podnikania

Ak chceš začať budovať svoj vlastný online biznis si na správnom mieste! Náš online kurz Ťa dostane z bodu 0 do úspešného začiatku predaja na Amazone. Okrem iného sa v kurze dozvieš aj ako ošéfovať dovoz z číny.

Ako predávať na Amazone - online kurz

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *