Môj Príbeh Online Podnikateľa! Povedal som si: Chcem začať podnikať!

Ako to začalo...

Podnikavý duch bol so mnou už od detstva – predával som čokoľvek čo sa predávať dalo. Od farebných konfiet cez rybičky, diely zo skútra, kopačiek až po doplnky výživy. Trvalo mi to celkom dlho dokým som prišiel nato čo ma baví najviac – online podnikanie.

Už od vysokej školy som otvoril predajňu s doplnkami výživy TrainHard. Na začiatku to bol skvelý biznis, ktorý ma napĺňal. Postupom času som však začal prichádzať nato, že ľudia radi nakupujú cez internet – radšej ako chodiť do predajne. Tak som si povedal, že je čas preniesť časť podnikania aj do online sveta.

Začal som eshop – chvíľu sa predávalo ale nakoniec sa môj malý eshop stratil vo svetle veľkých. Postupne začali aj eshop aj dve predajne stagnovať. Zisk tam bol avšak nebolo to veľmi perspektívne. Práve preto sme sa vtedy s obchodným partnerom Andym rozhodli, že to ukončíme.

Medzitým som už pracoval na ďalších projektoch – napr. pomerne úspešná značka orechových masiel NutsUp. Tieto produkty sa predávali ako v našej tak aj v iných predajniach. Bol to tiež celkom dobrý biznis. Ale mňa to stále ťahalo k tomu online podnikaniu…

 

 

Konečne perspektívny online biznis!

S Amazonom sme „koketovali“ už počas predajňového biznisu a poviem Vám – bol to úžasný čas. Každé ráno sme cestovali približne hodinu do predajne v Trenčíne a počas cesty sme nasávali všetky podcasty o Amazon podnikaní čo sa dali zohnať. Musím povedať, že ten pocit, keď na niečo prídete a tešíte sa že sa výdávate na novú cestu je pre mňa tým najlepším pocitom na svete!

 

Po dostatočnom naštudovaní všetkých aspektov tohto online podnikania sme konečne vytvorili a začali predávať náš prvý produkt na Amazone. Boli to papierové tašky. 

Prvá várka fungovala super! Vylepšili sme listing na Amazone na maximum a  fungovalo to! V tom najlepšom sme predávali 20-30 produktov denne! Nakoniec sme urobili viacero chýb a nemali sme potuchy ako ich napraviť – ďalší FAIL.

 

 

 

Odbočka od Amazon podnikania

Po tomto „zlyhaní“ sme si povedali, že vyskúšame niečo iné. No bolo to skôr tak, že som sa začal naháňať za ligotavými vecami – za príležitosťami ako zarobiť. A tak sme si vyskúšali Ebay, Retail Arbitráž alebo aj Online Arbitráž. Všetko sú to biznis modely, ktoré fungujú a fungovali aj nám. 

V tom čase sme chceli iba zarobiť – neboli sme na tom vôbec dobre po failoch sme boli skoro na mizine. Ale práve spomenuté biznis modely nám pomohli sa pozviechať. Zo zopár eur na účte sme si znovu vytvorili aký – taký príjem. Bolo to však náročné. Museli sme cestovať za produktami po celom Slovensku a doslova loviť produkty v zľavách a potom ich baliť a posielať do sveta. Samozrejme pomocou Amazonu. 

Pri Ebay biznise sme dokonca zamestnávali dve filipínky, ktoré sa nám starali o fungujúci biznis. Bola to skvelá skúsenost. No ale ako to už v podnikaní (a asi aj v živote) chodí, prišli ďalšie FAILY. Na Ebayi mali na sklade tovar, ktorý tam nemal byť a tak sme sa dostali do riadnych problémov. Do toho nás zablokoval Amazon, pretože sme predávali značkové produkty a nemali sme ich od dodávateľa ale napr. z Tesca…

Krása no nie? Človeku by sa mohlo zdať, že keď už už je pred úspechom niečo sa zlomí a celé sa to pokazí…

 

 

Návrat k Amazon FBA

Po týchto jemne povedané nezdaroch sme si sadli a vážne začali rozmýšlať nad návratom k Amazon FBA. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. No a v tomto prípade to bolo práve to, že sme si vedeli porovnať jednotlivé podnikania. Amazon FBA bol naozaj extrémne príťažlivý a to hlavne vďaka tomu, že Amazon sa postará za Vás o niekoľko aspektov celého biznisu. Amazon FBA sa postará o napríklad skladovanie Vašich produktov, odosielanie objednávok, reklamácie, vratky tovarov, reklama alebo spracovávanie platieb.

Pokiaľ ste nerobili nejaký iný biznis tak to neoceníte. Ale pokiaľ áno – je naozaj poznať rozdiel. Samozrejme Amazon si za tieto veci nechá poriadne zaplatiť. Ale keď si uvedomíte, že nemusíte sa o tieto veci starať tak to dáva zmysel.

Amazon FBA je aj dnes skvelý biznis model. Samozrejme človek musí vedieť čo robí, pretože táto platforma sa stáva čím ďalej tým komplikovanejšou. Práve preto je tu však Online Akadémia! Snažíme sa priniesť Vám stále nové informácie o tomto online biznise. Napríklad môžeš vstúpiť do môjho online kurzu a zistiť ako vybudovať Tvoj vlastný Amazon FBA biznis!

Práve teraz je tá najlepšia možnosť ako si vybudovať biznis iba s pomocou Tvôjho počítača! Nepotrebuješ ani dávať výpoveď ani sa zadlžovať na roky dopredu. Jednoducho začneš budovať odtiaľ, kde sa práve nachádzaš. A práve preto si myslím, že pri online biznise strácajú všetky výhovorky svoju váhu!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *